GSS Borç Sorgulama

GSS Borç Sorgulama

GSS borcum var mı?, GSS borcum ne kadar?, GSS borcumu nasıl ödeyebilirim? gibi sorularınıza cevap bulmak artık çok kolay. Genel sağlık sigortası ile ilgili borcunuzun miktarını, genel sağlık sigortası borcunuzu nasıl ödeyeceğinizi öğrenebilmek için sizlere bu makaleyi hazırladık. Birçok çalışan veya çalışmayanın GSS borcu olabileceğini unutmayın ve daha fazla geç kalmadan borcunuzu sorgulayın çünkü borcunuzu aksatmanız veya ödememeniz durumunda gecikme faiziyle karşı karşıya gelebilir ve daha büyük meblağlar ile karşılaşabilirsiniz.

Peki Genel Sağlık Sigortası borcunuzu nasıl sorgulayacaksınız ?

Öncelikle sosyal güvenlik kurumunun hazırlamış olduğu GSS sorgulama uygulamasına erişmeniz gerekiyor bunun için aşağıda bir link paylaştık.

GSS Borç sorgulama ekranına eriştikten sonra yapacağınız işlemler ;

  • İlk olarak “Sorgu Türü” kısmında yer alan seçeneklerden “Diğer Ödemeler” seçeneğini aktifleştirin.
  • Daha sonra “Sorgu Tipi”kısmından “GSS PRİM” seçeneğini aktirleştirin.
  • TC Kimlik No” kısmını da doğru bir şekilde girdikten sonra sitenin vermiş olduğu  “Güvenlik Kodu” bölümünü de doğru bir şekilde doldurunuz ve bilgileri doğru olarak girdiğinizden emin olduktan sonra bir alt kısımda yer alan “Borç Sorgula” butonuna tıklayınız. Gss bilgileriniz herşeyi tamamladıktan sonra alt tarafta listelenecektir.

Etiketler: , , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.