Memur Emekli Maaşı Sorgulama

Memur Emekli Maaşı Sorgulama

SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur’un tek bir kurum altında birleşerek Sosyal Güvenlik Kurumu oluşturulmasının ardından 657 numaralı Devlet Memurları Yasasına bağlı olarak çalışma hayatını sürdürmekte olan memurlar Emekli Sandığı ( 4C ) kapsamı altına alınmıştır.

Emekli Sandığı (4C); 5434 sayılı yasa kararınca belirtilmiş olan şartlar doğrultusunda devlet memurlarına emekli olma hakkı tanınmıştır.

Memurlar için emeklilik hesaplama işlemini başarılı bir şekilde yapabilmek için aşağıdaki işlemleri doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor, böylelikle sizde hem ikramiye hemde memur emekli aylığınızı hesaplayabilirsiniz. Ama söylediğimiz gibi sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde giriniz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Memur Emekli Aylığı Hesaplama Adımları

  • Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sayfası sgk.gov.tr adresine giriş gerçekleştiriniz.
  • Açılan sayfada “Kamu Emekli Maaşı Hesaplama” başlığına tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan yeni sayfa 4C Kamu Çalışanlarına Yönelik Maaş ve İkramiye Hesaplama sistemidir.
  • Bu sayfada bordonuzda yer almakta olan bilgileri girerek ilgili alanlara girerek memur emekli aylığı hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Memur dereceniz, kademeniz, ek göstergeniz ve kıdem yılınıza ait olan bilgilerin tamamı bordonuzda mevcuttur.
  • Talep edilen tüm bilgiler alakalı bölmelere eksiksizce girildikten sonra “Hesapla” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
  • “Hesapla” butonuna tıklanımının ardın açılan yeni sayfada memur emekli aylığı hesaplama sonucunuz ( emekli maaşı ve ikramiye) yer almaktadır.
  • Sistem memur emekli aylığı hesaplama işleminin yanı sıra; emekli olabileceğiniz tarihe yönelik bilgi de sağlamaktadır.

Emeklilik süreniz ve maaşınız ile ilgili olarak gerçekleştireceğiniz herhangi bir hesaplama işleminde; bu hizmeti sağladığını iddia etmekte olan amatör kişilere gereksizce para ödemek yerine, SGK tarafından sunulmakta olan bu kullanışlı ve ücretsiz sistemi tercih etmenizi öneririz.

Etiketler: , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.