Sgk Prim Sorgulama

Sgk Prim Sorgulama

Düzenlenmiş olan yeni yürürlükle; SGK prim sorgulama işlemleri sırasında;  T.C. kimlik numarasının bilgilerine ek olarak, genel anlamda herhangi biri tarafından bilinmesi olanaklı olmayan cilt numarası ve kayıtlı olunan il / ilçe gibi bilgiler de talep edilmekte.  Gerçekleştirmekte olduğunuz SGK sorgulamalarında, işe başlama tarihinizi, sigortalı gün sayınızı ve hizmet dökümünüze ulaşarak; genel prim bilgilerinizi elde edebilmeniz mümkün.  Her çalışan için oldukça büyük bir önem teşkil etmekte olan prim ödemeleri; SGK üzerinden hizmet dokümasyonu şeklinde öğrenilebiliyor. SGK prim tutarlarının aksatılmadan yatırılmış olması; emekli olabilme süreçlerine net olarak etki göstermekte olan öğelerin başında yer almaktadır. Hemen hemen tüm sorgulama sistemleri üzerinden gerçekleştirilen emeklilik süresine ilişkin sorgulamalar sırasında SGK prim ödemeleriyle ilgili bilgi istenilmektedir.

SGK prim sorgulama uygulaması sayesinde; hizmet sağlanan gün sayısını, işe başlangıç tarihinizi ve emeklilik sürenizin aktive edilmesi için hizmet sağlamanız gereken gün sayısını öğrenebilmeniz mümkün.

SGK prim sorgulama işlemini gerçekleştirmek için, öncelikli olarak SGK resmi web kuruluşuna giriş sağlamalısınız. Arkasından sırasıyla; uyruğunuzla ilgili olan bilgileri, T.C kimlik numaranızı, bağlı olduğunuz il / ilçe bilgilerini, cilt numarasını ve sistemin vermiş olduğu güvenlik kodunu doğru bir şekilde girmeniz istenmektedir.  Girmiş olduğunuz verilerin ardından sistemde yer alan “Bilgileri Sorgula” butonu üzerine tıkladığınızda prim bilgilerinize yönelik tüm bilgileri elde edebilmeniz mümkünken, hizmet dokümanlarınıza da ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.