Tc No ile Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama

Tc No ile Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama

SSK hizmet döküm belgesi; sigortalı olarak çalışılan süre içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz hizmetlerin bir araya getirilip, sanal yapılı olarak oluşturulan belgedir. İçeriğinde; işe giriş ve çıkış tarihleriniz, sigorta ile ilgili bilgileriniz, prim ödemeleriniz ve sigorta borç bilgileriniz yer almaktadır. SSK hizmet dökümü sorgulama sistemine internet üzerinden ulaşılması da oldukça basit birkaç uygulamadan geçmektedir.

E-devlet Kapısı Üzerinden Hizmet Dökümüne Erişim

 • turkiye.gov.tr(e-devlet kapısı resmi sitesi) üzerine giriş gerçekleştiriniz.
 • Karşınıza çıkan sayfanın sağ ve sol üst köşelerinde “E-Hizmetler” kısmına tıklayın.
 • Karşınıza çıkan yeni sayfada sol kısımda bulunmakta olan “S” harfi üzerine tıklayınız.
 • Açılan yeni sayfada sistem üzerinde “S” harfi ile başlamakta olan hizmet çeşitleri yer alacak. Bu bölümden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yazmakta olan seçeneğin üzerine tıklayın.
 • Ardından karşınıza SSK / Emekli Sandığı / Bağkur ya da 4A / 4B / 4C şeklinde başlıklar çıkacaktır.
 • Bu başlıklar arasından çalışmakta olduğunuz kurumun üzerine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan sayfada T.c. kimlik numarası ve e-devlet şifresi istenecektir.
 • Bölümleri ilgili alanlara eksiksizce doldurun ve ardından hizmet dökümü seçeneğini işaretleyin.
 • Açılan yeni sayfada SSK hizmet dökümü sorgulama bilgilerine erişmiş olacaksınız.

SSK Hizmet DökümüGirdiğiniz özel bir iş yerinde sigorta yatışınızı takip etmek istiyorsanız veya geçmiş zamanlarda sigorta yatışınızın ne durumda olduğunu, askerlik borçlanması durumunuzu ve buna benzer tedavi ve sigorta gelir ve giderlerinizin tamamını artık e-devlet internet sitesi ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Bundan öncesinde SSK Hizmet Dökümü belgesi almak için Sosyal Sigortalar Kurumu binasına gidip çeşitli bilgiler vererek bir süre sıra beklemeniz gerekiyordu. Fakat devlet sizlere Sigorta Sorgulama imkânını artık verdi, bu işlemlerin tamamı e-devlet şifresi ile internet üzerinden gerçekleşiyor. E-devlet şifresini nereden alabilirim sorusu için de bir bilgilendirme yapalım.
E-Devlet şifresi sadece 2 Türk Lirası karşılığında yurt genelindeki bütün PTT şubelerinden alınabilir. PTT şubesine ben e-devlet şifresi almak istiyorum başvuru ile gittiğiniz zaman yaklaşık beş dakika içerisinde şifre elinize geçmiş oluyor. Peki, SSK Hizmet dökümü almak için hangi bilgiler gerekli. İsterseniz bu soruyu anlatalım. Sosyal Sigortalar Kurumu şimdiye kadar çalıştığınız iş yerleri ve yatırılan sigorta primlerini bir internet sitesi üzerinde topladı. Bu sigorta primlerinizi Sosyal Sigortalar Kurumu internet sitesinden TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Doğum tarihi ve nüfusunuzun kayıtlı olduğu il bilgisini belirterek öğrenebilirsiniz. Eğer bu bilgilerin tamamına sahip değilseniz, TC Kimlik No Sorgulama veya SSK Sicil Numarası sorgulama aratması yaparak eksik bilgilere ulaşabilirsiniz. SSK Sicil Numarası Sorgulama işlemleri de e-devlet aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

 

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 7 yorum yapıldı:

 1. Yurdagül Özer dedi ki:

  Tc No ile Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama yapmak için muhakkak edevlet şifresi mi gerekli. Bu saatte nerden bulcam edevlet şifresini.

 2. çetin dedi ki:

  ssk

 3. çetin dedi ki:

  ssk primi

 4. ibrahim dedi ki:

  Tc No ile Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama

 5. Serdar dedi ki:

  Niye girmiyor

 6. ahmet dedi ki:

  Evet

 7. Reşit sağ dedi ki:

  ssk sorgulama yapmak istiyorum fakat şifresiz bu işlem yapılamıyor galiba