SSK Sorgulama Neden Hata Veriyor?

SSK Sorgulama Neden Hata Veriyor?

Bazı durumlarda veya bazı dönemlerde ssk sorgulama işlemi yapmak isteye bir çalışan bu işlemi gerçekleştirememektedir. Bu işlemi yapmak isterken ssk sorgulama sistem hatası ile karşı karşıya kalmaktadır. Genellikle bu dönemlerde internet ortamında ve ilgili forum sitelerinde ssk sorgulama neden hat veriyor gibi konu başlıkları açılmaktadır. Açılan bu konu başlıklarına ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti genelinde yoğun mesaj ve yorumlar gelmektedir. Vatandaşlar bu saye de sorularına cevap bulmaya çalışmaktadırlar.
Bu gibi dönemlerde; bazen aciliyeti olan bu evrakların mutlaka alınması gerekiyorken ve sistem üzerinden verilen evrağın hata nedeni ile verilememesi sonucu vatandaşlar zor durumda kalmaktadır. Yine bu gibi genel sorunların yaşandığı anlar ve sonrasında konuyla ilgili olan Sosyal Güvenlik Kurumu açıklama yapmakta veya www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden duyuru metni yayınlamaktadır. Yine bu duyuru ve metinlerde alternatif çözüm yolları vatandaşlara anlatmaya çalışılmaktadır. Sosyal Güvenlik kurumu tarafından yapılan duyuru da ESGM üzerinden yapmak yerine E-Devlet portalı üzerinden yapılması gerektiği duyurulmaktadır.
SSK Sorgulama Neden Hata Veriyor?
Bu tür sisteme yönelik hataların yaşanmasının en başta gelen sebebi altyapı çalışmaları veya sistemin kapatılması gibi çalışmalar nedeni ile hata ekranı ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında ise bazen sistem güncelleme veya güvenlik açıklarının kapatılması için de sistem devreye çıkarılmaktadır.
E-Devlet Üzerinden SSK Sorgulama
Bu yöntem ile sorgulama yapmak isteyen bir vatandaşın öncelikle e-devlet şifresine ihtiyacı olacaktır. E-Devlet şifresinin temini ise size en yakın PTT şubeleri ve bölge müdürlükleri aracılığı ile olmaktadır. Bu sayede şifrenizi temin ettikten sonra sisteme rahat ve zahmetsiz bir şekilde giriş yapabilir; 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet almanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. Üstelik e-devlet mobil uygulama ile mobil telefonlara kadar inmiş bir kolaylık.

Etiketler: , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.